ABC cyfrowego śladu węglowego – czyli słów kilka o ukrytym koszcie środowiskowym internetu. Choć wiele osób ma świadomość szkodliwości plastiku oraz sposobów na oszczędzanie energii i wody, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z wpływu korzystania z internetu na środowisko. W rzeczywistości każda nasza aktywność online, nawet najmniejsza, przyczynia się do generowania śladu węglowego – a dokładniej cyfrowego śladu węglowego (CŚW). Podczas dwugodzinnego spotkania przyjrzymy się, które działania w sieci są najbardziej
obciążające dla środowiska i jakie kroki możemy podjąć, aby ograniczyć nasz czas spędzany przed ekranem, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Omówimy także wpływ korzystania z internetu na nasze zdrowie, ze szczególnym uwzględnieniem zjawisk takich jak ekonomika uwagi i infootyłość. Dodatkowo poznamy strategie minimalizowania naszego cyfrowego śladu, które możemy wdrożyć na co dzień.
Zadaj pytania 72h przed webinarem, a prowadzący udzieli odpowiedzi!
Webinar poprowadzi: Joanna Tabaka
Data: 29.10.2024
Czas: 17:30-19:00
Miejsce: online
Joanna Tabaka
Joanna Tabaka – trenerka i ekoedukatorka w zakresie ograniczania negatywnego wpływu instytucji i działań kulturalnych na środowisko oraz ekspertka ds. budowania strategii rozwoju publiczności w sektorze kultury. Przeprowadziła ponad 200 warsztatów i spotkań dla lokalnych domów kultury, bibliotek, teatrów i muzeów w całej Polsce. Zapraszana do udziału w wykładach, konferencjach i publikacjach, przez instytucje kultury, urzędy miejskie oraz uniwersytety czy organizacje pozarządowe.
Podwójna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016 i 2020). Autorka publikacji o ekologizacji instytucji kultury, m.in.: „Kultura naturze, z Syrenką w tle. Dobre praktyki proekologiczne w warszawskich instytucjach kultury” oraz “Zielona Instytucja Kultury. O stawaniu się miejscem kultury przyjaznym naturze”. Prowadzi dwa blogi: „Widok na Widownię” (od 2015) i „Zielona Instytucja Kultury” (od 2020).
Fascynują ją psychologiczne aspekty inicjowania zielonych nawyków.
Więcej: joannatabaka.pl