Zrównoważone wydarzenia – jak ograniczać emisje przy realizacji działań studenckich

Każdy projekt i każde działanie ma wpływ na planetę. Jak zatem ograniczyć ten wpływ? Jak przygotować poczęstunek o możliwie najmniejszym śladzie wodnym? W jaki sposób zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i wody podczas organizacji wydarzeń? Dlaczego warto zachęcać uczestników do korzystania z ekologicznych form transportu?

Podczas dwugodzinnego webinaru odpowiemy na te pytania, koncentrując się na głównych źródłach emisji związanych z organizacją eventów. Dowiemy się, jak wdrażać zasady gospodarki cyrkularnej i skutecznie ograniczać generowanie odpadów. Omówimy również niskoemisyjne formy promocji i zastanowimy się, jakie ekogadżety wybrać, aby były naprawdę przyjazne dla środowiska.

Webinar poprowadzi: Joanna Tabaka

Data: 16.11.2024
Czas: 10:00 - 13:00
Miejsce: online

Zapisz się

Joanna Tabaka

Joanna Tabaka –  trenerka i ekoedukatorka w zakresie ograniczania negatywnego wpływu instytucji i działań kulturalnych na środowisko oraz ekspertka ds. budowania strategii rozwoju publiczności w sektorze kultury. Przeprowadziła ponad 200 warsztatów i spotkań dla lokalnych domów kultury, bibliotek, teatrów i muzeów w całej Polsce. Zapraszana do udziału w wykładach, konferencjach i publikacjach, przez instytucje kultury, urzędy miejskie oraz uniwersytety czy organizacje pozarządowe.

Podwójna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016 i 2020). Autorka publikacji o ekologizacji instytucji kultury, m.in.: „Kultura naturze, z Syrenką w tle. Dobre praktyki proekologiczne w warszawskich instytucjach kultury” oraz “Zielona Instytucja Kultury. O stawaniu się miejscem kultury przyjaznym naturze”. Prowadzi dwa blogi: „Widok na Widownię” (od 2015) i „Zielona Instytucja Kultury” (od 2020).

Fascynują ją psychologiczne aspekty inicjowania zielonych nawyków.

Więcej: joannatabaka.pl


Formularz zapisu na webinar

W dniu: 16.11.2024, o godzinie: 10:00 - 13:00





    Czy chcesz otrzymać certyfikat udziału w Cyklu?